Jak prawidłowo aplikować róż do policzków?

Róż do policzków dodaje uroku, odświeża cerę, a co najlepsze może zastąpić cienie do powiek. Jednym słowem, jest to kosmetyk uniwersalny. Sprawdź, jak poprawnie nakładać ten produkt. Wybierz dla siebie najlepszy róż do policzków.

Najpierw nałóż podkład w odcieniu takim, jak twoja cera lub nieco jaśniejszym.

Kosmetyk ujednolici koloryt skóry, zakamufluje wszystkie niedoskonałości i przedłuży trwałość różu do policzków. Pamiętaj, aby do typu skóry dobrać odpowiednią konsystencję podkładu; powinien także mieć właściwości pielęgnacyjne. Następnie zaaplikuj bronzer. Latem możesz nałożyć nieco więcej tego kosmetyku po to, aby podkreślić opaleniznę. Bronzer nakładaj pędzelkiem z miękkim włosiem, malując na twarzy cyfrę „3”. Zacznij od łuku brwiowego, obwiedź oczy, a aplikację produktu zakończ na brodzie, pod ustami.

Pora na róż do policzków. Jeżeli masz skórę tłustą lub mieszaną, wybierz prasowany kosmetyk. Do cery suchej lub dojrzałej najlepszy będzie róż w kremie lub płynie. Do pomalowania normalnej cery poleca się obydwie formuły. Prasowany róż do policzków nakłada się za pomocą pędzla o stożkowatym kształcie. Palcem lub gąbeczką naniesiesz produkt o płynnej lub kremowej konsystencji. A teraz uśmiech! Róż nałóż tam, gdzie policzki podczas uśmiechu są najbardziej wypukłe. Pamiętaj, aby kosmetyk dokładnie rozetrzeć w kierunku linii włosów i zblendować z podkładem.

Bardzo ważne jest także konturowanie twarzy. Do takiego modelowania twarzy możesz wykorzystać róż do policzków lub bronzer. Jeżeli masz kwadratową twarz i chcesz ją optycznie wydłużyć, to pomaluj ją wzdłuż żuchwy. Aby pomniejszyć długą buzię, zaaplikuj kosmetyk w okolicach skroni. Twarz okrągłą wyszczupli róż naniesiony nad kośćmi policzkowymi. Konturowanie to nie wszystko. Liczy się także prawidłowy wybór odcienia. Dla cery porcelanowej najlepszy będzie bardzo jasny róż lub kosmetyk koralowy. Skóra odrobinę ciemniejsza idealnie będzie komponować się z ciepłymi różanymi lub morelowymi produktami. Róż do policzków w intensywnym kolorze jest idealny do cery śniadej.