Jak zrobić kreskę idealną? Niezawodne triki makijażystki

Kreska wzdłuż linii rzęs dodaje uroku i optycznie unosi powieki. Jednak co zrobić, jeżeli malowanie eyelinerem lub kredką w ogóle ci nie wychodzi? Nie martw się, jest na to prosty i niezawodny sposób. Skorzystaj z porad makijażystek i dziewczyn, które z rysowaniem jaskółek na oku są za pan brat.

Namalowanie perfekcyjnej kreski na oku dla wielu osób wciąż jest bardzo trudnym zadaniem. A wystarczy zastosować prosty trik, który odmieni twoje spojrzenie raz na zawsze. Co zrobić? Przygotuj wodoodporny eyeliner i płaski pędzelek. Równie dobrze możesz użyć kredki, której formuła jest odporna na ścieranie, wodę, pot i inne czynniki. Pamiętaj, aby dokładnie ją zatemperować. Jednak dla początkujących najlepszym rozwiązaniem jest eyeliner w pisaku. A teraz pora na makijaż!

Usiądź przed dużym lustrem w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Możesz wykorzystać także powiększające lusterko i zwykłą biurową lampę. Łokieć oprzyj o stół, a dłoń – o policzek. Kreska nie wyjdzie perfekcyjna, jeśli twoje ręce będą drżały. Następnie odchyl górną powiekę, a wszystkie rzęsy przeczesz pędzelkiem do makijażu – nie mogą przeszkadzać ci podczas rysowania kreski. W lusterku powinnaś zauważyć linię wodną oka, którą za chwilę będziesz malować.

Nanieś odrobinę kredki lub eyelinera na dłoń. Potem zbierz ten kosmetyk płaskim pędzelkiem i narysuj kreskę na linii wodnej górnej powieki. Przyłóż aplikator do linii rzęs i przesuń nim kilkukrotnie od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Upewnij się, że wszystkie luki pomiędzy rzęsami są wypełnione, a kreska jest równa i dobrze widoczna. Jeżeli uważasz, że niezbędne są poprawki, czynność powtórz parę razy. Makijaż oczu uzupełnij sztucznymi rzęsami, ulubionymi cieniami do oczu i dobrej jakości maskarą. Pamiętaj, że mocno podkreślone oczy będą dobrze współgrały z delikatnie pomalowanymi ustami i subtelnie zaakcentowanymi policzkami.