Ochrona przeciwsłoneczna jesienią i zimą: Vichy Ideal Soleil SPF 30

Zapewne nie zdawałaś sobie sprawy z tego, że jesienią i zimą również należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Nawet wtedy skóra wymaga ochrony przed promieniami UV. Temu zadaniu podoła Vichy Ideal Soleil SPF 30.

Dlaczego jesienią i zimą należy chronić skórę przed słońcem?

Z bardzo prostego powodu. Mimo że od października do marca nasłonecznienie jest o wiele mniejsze niż latem, to promieniowanie UV nadal może zagrażać naszej skórze. Na uszkodzenia naskórka narażone są zwłaszcza te osoby, których cera jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień. Ochronę przeciwsłoneczną powinni stosować także ci, który w okresie jesienno-zimowym korzystają z peelingów kwasami AHA lub BHA. Poza tym, promienie słoneczne odbijając się od śniegu, ze zdwojoną siłą padają na naszą twarz. Mogą powodować przebarwienia i zmarszczki.

Krem przeciwsłoneczny Vichy Ideal Soleil SPF 30.

Kosmetyk nie tylko chroni przed promieniami słońca. Świetnie nadaje się także jako baza pod makijaż i krem matujący. Zabezpiecza skórę przed poparzeniami i fotostarzeniem. Zawiera filtr ochronny SPF 30, który zapobiega przedostawaniu się promieniowania UV do głębszych warstw skóry oraz opóźnia procesy starzenia. W efekcie skóra jest gładka i jędrna, ma jednolity koloryt. Krem Vichy Ideal Soleil SPF 30 został przebadany dermatologicznie. Z tego względu polecany jest osobom z bardzo delikatną cerą. Co więcej, produkt nie zawiera parabenów i substancji podrażniających. W jego składzie znajdziemy natomiast minerały i wodę termalną Vichy, które mają działanie kojące, odżywcze i wzmacniające.

Jak stosować krem przeciwsłoneczny Vichy Ideal Soleil SPF 30?

Kosmetyk zaaplikuj tuż przed opalaniem się. Jeżeli zależy ci na efekcie gładkiej skóry, najpierw zrób peeling. W ten sposób usuniesz martwy naskórek i zanieczyszczenia, które mogłyby przeszkadzać w nałożeniu kremu. Pamiętaj, aby produkt nanieść na suchą skórę i dokładnie rozprowadzić. Taki zabieg powtarzaj przed każdą ekspozycją cery na słońce, a także po wyjściu z wody lub wytarciu twarzy ręcznikiem. Vichy Ideal Soleil SPF 30 można używać codziennie.