Żółty, zielony, niebieski. Maskujące korektory do twarzy

Korektor to podobno niezastąpiony kosmetyk maskujący niedoskonałości skóry. Każda dziewczyna powinna mieć go w swojej kosmetyczce. Jeżeli jeszcze nie masz takiego produktu, natychmiast napraw ten błąd. Zobacz, który kolor korektora upiększy twoją buzię.

Ile niedoskonałości, tyle korektorów

Na rynku kosmetycznym jest naprawdę mnóstwo korektorów. Wybieraj spośród tych w płynie, o kremowej konsystencji, w pisaku lub w sztyfcie. Najważniejszy jest jednak wybór odpowiedniego koloru. Bo musisz wiedzieć, że dostępnych jest aż sześć odcieni korektorów. I każdy z nich polecany jest do kamuflowania innego rodzaju niedoskonałości. Zielony kosmetyk neutralizuje zaczerwienienia, żółty redukuje cienie pod oczami, fioletowy maskuje plamki na skórze, różowy zakrywa żyłki, pomarańczowy maskuje przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe, natomiast niebieski rozjaśnia przebarwienia na jasnej skórze.

Ile korektorów, tyle rodzajów konsystencji

Podobno im bardziej stała konsystencja korektora, tym lepsze jego krycie. Ale czy to prawda? Korektor w sztyfcie ma gęstą formułę i do codziennego malowania nie jest najlepszy. Może zbierać się w zmarszczkach i tworzyć efekt maski. Świetnie nadaje się do maskowania pojedynczych krostek. Korektor w kredce ma podobne zastosowanie. Jego antybakteryjne właściwości pomagają uporać się z trądzikiem. Kremową formułę ma korektor w kompakcie. Idealnie sprawdzi się do kamuflowania wszelkich niedoskonałości skóry i do codziennego użytku. Korektor w pędzelku ma lekką i półpłynną formułę. Za jego pomocą zakryjesz cienie po oczami i wykonasz rewelacyjny makijaż. Natomiast korektor we fluidzie ma delikatną konsystencję. Nie daje jednak tak dobrego krycia jak pozostałe produkty.

Ile konsystencji, tyle sposobów aplikacji

Korektory aplikuje się pędzelkami, gąbeczkami lub palcami. Każdy robi to tak, jak mu wygodnie. Gęste i kremowe korektory najlepiej jest nakładać za pomocą małych i spiczastych pędzelków. Te gadżety doskonale ukryją niedoskonałości i pomogą rozetrzeć produkt. Bardziej płynne korektory aplikuje się gąbeczkami lub placami. Kosmetyki o takiej formule z łatwością wklepiesz, stosując te miękkie aplikatory lub opuszki palców. Najłatwiej jest używać korektorów w sztyfcie lub w kredce. Stosując takie produkty, wcale nie musisz kupować dodatkowych pędzelków.